Türk hazır giyim sektörünün lideri Sarar, ticari faaliyetlerine 1944 yılında Eskişehir’de başlamıştır.

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı firma bugün; Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 120.000 metrekarelik alana kurulu modern üç fabrikası, Eskişehir-Kütahya yolu üzerindeki 185.000 metrekarelik alana kurulu Sarev Ev Tekstil ve Gömlek Fabrikası son olarak ta İstanbul Bomonti’deki Sarar Kadın Hazır Giyim üretim birimi ile tekstil ve hazır giyim sektöründe üretimine devam etmektedir.

Türkiye’de beş büyük üretim fabrikası ve 3000’in üzerinde çalışanı, yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışan Sarar, günümüzde yurt dışında 58 mağaza, Türkiye’de ise 75 şehirde 160’dan fazla Sarar konseptli mağazası ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Sarar, Sarar Kadın, Interview Sarar, CCS, Sarar Eşarp, Sarev ve Sartoria Sarar markaları ile yurt içinde 160’dan fazla perakende mağazasına ve 800’ün üzerinde satış noktasına sahiptir. Yurt dışında ise çoğunluğu Avrupa’da ve ABD’de bulunmak üzere onlarca mağazası ile hizmet vermektedir.

Sarar; Avrupa, ABD, Rusya, Mısır, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nde gerek konsept mağazaları gerekse satış noktaları ile geniş bir satış ağına sahiptir.

Avrupa Birliği ülkelerinde markalaşma, pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmek amacıyla, 3 Ocak 2000’de merkezi Almanya’nın Düsseldorf kentinde bulunan Sarar Europe şirketi kurulmuştur. Avrupa’daki toptan ve perakende operasyonlarının yürütüldüğü bu şirkete bağlı olarak, 2002 – 2015 yılları arasında Almanya’da 7 , Avusturya’da 1, İspanya’da 1, Belçika’da 1, İsviçre’de 2, Çek Cumhuriyeti’nde 2 ve Macaristan’da 1 mağaza olmak üzere Avrupa’da Sarar konseptine sahip 15 perakende satış mağazası hizmete girmiştir.

Aynı amaçlar doğrultusunda, 19 Eylül 2001 tarihi itibariyle Sarar USA Inc. şirketi, ABD’nin New Jersey eyaletinde operasyonları düzenlemek ve yönetmek üzere faaliyetlerine başlamıştır. 2002-2015 yılları arasında ABD’nin ve Kanada’nın farklı eyaletlerinde Sarar konseptine sahip 19 perakende satış mağazası hizmete girmiştir.

Sarar, Hyundai marka binek ve hafif ticari araçların yetkili bayisi ve yedek parça servis istasyonu olarak 2001-2016 yılları arasında bayilik faaliyetlerini devam ettirmiştir.

Otomotiv sektöründe, Toyota marka binek ve hafif ticari araçların yetkili bayisi ve yedek parça servis istasyonları da 1997 yılından bu yana, Ranault ve Dacia marka binek ve hafif ticari araçların yetkili bayisi ve yedek parça servis istasyonu ise Ağustos 2016’dan bu yana hizmet vermektedir.

13 Mart 1995 yılında hizmete giren Sarar Sigorta sektörün lider sigorta şirketlerinin acentesi olarak faaliyet göstermektedir.

Sarar Bilişim, İletişim ve İşletim Sistemleri A.Ş. bilgisayar donanımı, telefon ve santral cihazlarının satış ve teknik servisi olarak hizmet vermektedir.

Gelecek dönemde turizm sektöründeki yatırımlarına ivme kazandırmak üzere çalışmalarına hızla devam eden Sarar; bu kapsamda İstanbul Beylikdüzü’nde ve Düzce’de 5 yıldızlı otel inşaatlarına devam etmektedir.   Eskişehir’in Kızılcıklı Mevkii, Porsuk çayı kenarında tamamlanan Sarar Otel ise çok yakında hizmet vermeye başlayacaktır. 2006 yılında satın alınan Eskişehir Eski Otogarı’na ise, gelecek dönemde alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı termal otel yapılması planlanmaktadır.

Son olarak Ankara yolunda, 270 dönümlük arazi üzerine yapılması planlanan 14 Megawatt’lık güneş enerjisi santralinin, 1 Megawatt’lık kısmı için gerekli izinleri alan Sarar, 2018 Şubat itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

Sarar’ın ev tekstili markası olan Sarev, sektöre ilk adımını 2005 yılının sonlarında atmıştır.  Kısa zamanda Türkiye’de ve dünya üzerinde tanınan, güçlü bir marka olmayı başaran Sarev’in kuruluşundan bu yana değişmez hedefi; Sarar geleneğinden gelen yüksek kalite anlayışı, modernliği ve doğallığı birleştiren çizgisiyle ev tekstili sektörünün öncü isimlerinden biri olabilmektir.

Perakende sektörünün öncü markaları arasında yer alan Sarar, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürdürülebilir büyüme stratejisiyle Sarar Home Textile, Marketing, Franchising, Joint Venture ve Know – How lisans anlaşmalarıyla yeni iş birlikleri kurmayı planlamaktadır.

Sarar Online Shop - Alışverişe Başla