Başkanın Mesajı

Kıymetli babamız Abdurrahman Sarar, 80 yıl önce uzun soluklu bir marka yaratma hayaliyle 12 m2’lik bir dükkânda tek başına yola çıktı. İkinci nesil olan bizler ve üçüncü nesil çocuklarımızın en büyük hayali ise, Sarar’ı farklı moda anlayışı, özgün stili, kaliteyi estetikle birleştiren duruşu, genç ve dinamik yorumuyla tüm dünya tarafından tanınan ve tercih edilen bir marka olarak dünya arenasında konumlandırmak. Ve bugün geriye dönüp, neler yaptığımıza bakınca, bu hayalimizin büyük bir bölümünü gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyor ve yarın daha da büyük adımlar atacağımıza olan inancımızla, yolumuza devam ederek hiç durmadan çalışıyoruz.

Üretim alanında durmak bilmeyen çalışmalarımıza ek olarak, yıllar içerisinde desteklediğimiz birçok sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal sorumluluk projeleri oldu. Biz Sarar olarak sosyal sorumluluk projelerinin toplum nezdinde ne kadar önemli ve ayırt edici olduğunu bilen ve bu projeleri kurumsal kültürünün bir parçası haline getiren bir firma olarak, şimdiye kadar Abdurrahman Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fadime Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu ve Zehra Sarar Anaokulu’nu açarak çok sevdiğimiz halkımızın hizmetine sunduk. Sosyal alanda ise, özellikle sportif sponsorluk hizmetlerimiz yıllardan beri büyüyerek devam etti. Bu çabalarımızın, önümüzdeki yıllarda da aynı çalışkanlık ve girişimcilikle süreceğine kalpten inanıyoruz.

Türkiye’de dört büyük üretim fabrikası ve 4.000’in üzerinde çalışanı olan Sarar, fabrikalarında kadın çalışanlarına uyguladığı pozitif ayrımcılıkla sektörde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunuyor. Çünkü biz, “Güzelliğin Üretimi’nde” kadınların iç görüsü ve gücüne kalpten inandığımız için fabrika çalışanlarımızın %80’nini kadınlardan oluşturduk. Bu bağlamda başarılarımızda emeği geçen tüm kadın çalışanlarımıza ve beraberinde tüm çalışanlarımıza kalpten bir teşekkür ediyor, onlarla birlikte daha nice yıllar çalışmayı arzu ettiğimi söylemek istiyorum.

Sarar, Sarar Kadın, Interview Sarar, Sarar Eşarp, CCS, Sartoria Sarar ve Sarev markaları ile Türkiye’de 42 şehirde 120’den fazla perakende mağazasına sahiptir. Yurt dışında 11 ülkede 17 mağaza ile  faaliyetlerine devam etmektedir. 

Gelecek dönem amacımız, bu genişlemeyi daha da hızlı bir ivme kazandırarak devam ettirmek ve Sarar’ı dünya çapında bilinen bir marka haline getirmek olacaktır. Bu kapsamda Sarar olarak, mağazacılık alanındaki büyümemizi ulusal piyasada tamamladığımıza inanıyoruz ve gelecek yıllarda hem yurt içi hem de yurt dışında lisans anlaşmaları üzerinden yeni iş birlikleri oluşturarak büyümeyi ve genişlemeyi ana hedefimiz olarak benimsiyoruz.

 

Cemalettin Sarar

SARAR Yönetim Kurulu Başkanı