SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Sarar Grubu, kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk bilinciyle, toplumsal yaşam kalitesini arttırmaya yönelik eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında destek vermektedir.

Sarar, temel eğitimin öncelikle bir çocuğun yetişmesinde, ardından ise bir neslin şekillenmesindeki önemin farkında olarak, kurduğu 4 farklı okul ile eğitime katkı sağlamaktadır. Bunlara ek olarak kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmek üzere İstanbul Esenyurt’ta son teknoloji ile donatılarak hazırlanan görme engelliler ilkokulu en yakın zamanda tamamlanarak hizmet vermeye başlayacaktır.

Eskişehir’de 1997 ve 1998 yıllarında kurulan Fadime Sarar ve Abdurrahman Sarar Anadolu İmam Hatip liseleri, Cemalettin Sarar ve Zehra Sarar adını taşıyan İlköğretim Okulu ve Anaokulu ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Eskişehir’de Sarar Spor Kulubü ile yüzme, satranç, taekwando ve masa tenisi dallarında lisanslı sporcular yetiştirilmekte, halihazırda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan 6-18 yaş arası 300’e yakın milli sporcu desteklenmektedir.

Sarar Grubu ve ev tekstili markası Sarev, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için kurulan Sosyal Ben Vakfı’na 2019 yılı itibariyle destek vermektedir. Bu ortak proje kapsamında; SAREV’in Türkiye genelinde bulunan 10 mağazasında Sosyal Ben ürünleri satışa sunulmaktadır. Bu satışlardan elde edilen gelirlerin tamamı Vakfa bağışlanmaktadır.