INTERVIEW 2018 İLKBAHAR YAZ

GELENEKSEL BİR RÜZGAR

Mardin’in taş duvarları arasına gizlenen tarihi zenginliklerini, yeni sezonun geleneksel motif dokuması ve renklerinden ilham alarak harmanlayan 2018 İlkbahar-Yaz Interview Sarar, Mardin sokaklarının tarihi yankıları eşliğinde sizi bir gezintiye çıkarıyor.

Sarar’ın şık dokunuşlarıyla birleştirdiği geleneksel çizgilerini, dokusunu yüzyıllardır koruyan, içinize sağlam bir tarih kokusunu çekebildiğiniz Mardin ile tamamlayan İnterview Koleksiyonu çekimleri, ünlü fotoğrafçı Barış Aktınmaz’ın objektifinden çıkan karelerle hayat buluyor. Geçmiş ve geleceği fotoğraflarıyla bir araya getiren Aktınmaz’a Mardin çekimlerinde ünlü modeller Cesar Casier ve Sasha Volosatov eşlik ediyor.

İlkbahar-Yaz 2018 Interview Sarar Koleksiyonu için özellikle tercih edilen çekim mekanları Şeyhmus Gözüzade Konağı, PTT Binası, Zinciriye Medresesi, Marangozlar Kahvesi, Kırklar Kilisesi, Bakırcılar Çarşısı, Mardin Olgunlaştırma Enstitüsü; varolduğumuz toprakların yüzyıllardır süregelen hikayelerinden kopmadan geleneksel mimari yapıları ve desenleri yeniden yorumlayıp yeni koleksiyonu tamamlayan bir nitelik taşıyor.

Koleksiyon, İlkbahar-Yaz Sezonu’nda renkli kombinleriyle moda dünyasının trendlerine göz kırpıyor. Bordo ve lacivert renklerinin uyumunu işleyen stil kodları, desenlerden ayrılamayarak kültürel mirasa sahip çıkıyor. Yeni sezon geleneksel dokuların içine modern dinamikleri ekleyerek canlı kırmızı ve baharat renklerini yıkanmış indigo tonlarıyla birlikte kullanıyor ve modaya yeni bir soluk getiriyor.

Her an her yerde farkını ortaya koyan ve gerçek bir centilmen olmanın kılavuzunu modern çizgilerle sunan Interview Sarar, yeni sezonun renk içinde renk, desen içinde desen anlayışını yorumlayarak spor detaylarla duruşa yeni bir ifade katıyor.

Archive